Anodická oxidace

Anodizace je proces úpravy povrchu, kterým se na povrchu hiníka vytvoří odolná chemická vrstva oxidu hliníku (AI203). Základem tohoto procesu je proudění stejnosměrného proudu v elektrolytickém roztoku tvořeného kyselinou, která pomalu rozpouští oxid hlinitý.

Tímto procesem je možné zvětšit až tisícinásobně přirozenou tloušťku vrstvy oxidu hliníku, čímž se dosáhne vysoká otěruvzdornost a odolnost vůči korozi. Vlastní charakterové vlastnosti materiálu jakými jsou trvanlivost a pevnost, značně vzrostou touto povrchovou úpravou a materiál se stane ideálním pro zavírací systémy v zónách pobřeží a zónách vystavených tvrdým klimatickým podmínkám.

Firma počítá se širokou škálou anodizovaních barev: bordová, modrá, zelená, slonovinová kost, černá, šedá, bronzová, ocel, šampaňská, zlatá, přírodní, měděná a Acier, co znovu poukazuje na jeho inovační charakter.

Všechny tyto barvy se mohou prezentovat v různém provedení po podrobení se mechanické úpravě povrchu jako: matný, jemně broušený, hrubě broušený, leštěný a přeleštěný nebo jejich kombinace.

lakovani

Výběr 20-ti povrchových úprav z více než 110 možností.

anodicka oxidace

* Tyto barvy jsou orientační a mohou mít nějaký rozdíl, protože jsou různé kalibrace barev obrazovky